İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Doğan Bebeklere İlk Hediye Galip Amcalarından

Kastamonu Belediyesi’nden il merkezinde dünyaya gelen bebeklere yeni doğan seti

Kastamonu Belediyesi sosyal belediyecilik projeleri kapsamında yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun talimatıyla yapılan çalışma sonrasında il merkezinde dünyaya gelen bebeklere ‘Yeni doğan hoş geldin seti’ hediye edilmeye başlandı.

Özel ve devlet hastanesi ayırt etmeksizin başlayan uygulamayı aileler memnuniyetle karşıladı.

Yeni doğan setinin üzerinde ‘Türk Milleti’nin geleceği olan en genç kardeşim; ilimize, ülkemize ve aramıza hoş geldin. Başlamış olduğun hayatta her şeyin gönlünce olmasını dilerim’ notuyla Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun mesajı bulunuyor. Kutunun arka kısmında ise ‘Galip Amcam beni çok seviyor’ tasarımı da yer alıyor.

Belediye görevlilerince teslim edilen yeni doğan setlerinde bebeklerin birçok ihtiyacı yer alıyor.

Türk milletinin en değerli varlıklarının geleceğin teminatı çocuklar olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, “Belediyecilikte millete hizmet beşikte başlar hayat boyu devam eder. Bu düşünceyle ilimizde hayata merhaba diyen yavrularımızın daima yanlarında olacağımızı göstermek adına böyle bir çalışmayı başlattık. Çam sakızı çoban armağanı dedik. Yeni doğan bebeklerimizin kullanabileceği bir set hazırladık. Uygulamamızı başlattığımız an itibariyle ailelerimizden olumlu geri dönüşler aldık. Rabbim herkesin evladına sağlık sıhhat versin. Çocuklarımızın sağlığı ve geleceği bizlerin hassasiyetidir. Kastamonu Belediyesi olarak yaptığımız her çalışma onlara daha yaşanabilir bir şehir bırakabilmek adınadır. İnşallah el birliğiyle bunu başaracağız” diye konuştu.

.

.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı