İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Karadeniz’in Başkanlığında Çevre Kurulu Toplandı

İl Mahalli Çevre Kurulu Toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in başkanlığında gerçekleştirildi.

.
Toplantıya ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Özcebeci, Çatalzeytin Kaymakam Vekili Barbaros Akbulak, Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Marşap ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

.

İlimiz, Çatalzeytin ilçesi sınırları içerisinde katı atık aktarma istasyonu kurulması için Mahalli Çevre Kurulu Kararı alınması çalışmaları görüşülerek bir sunum yapıldı.

.

Vali Karadeniz başkanlığında ilgili kurum yetkilileri ile karşılıklı görüş ve önerilere yer verilen toplantıda ilgili konular hakkında kararlar alındı.

.

Toplantıda; Çatalzeytin Belediye Başkanlığı’nın öneriyle, İlimiz, Devrekâni ilçesi, Sarıyonca Mevkiinde yer alan katı atık bertaraf tesisine hizmet etmesi amacıyla kurulacak aktarma istasyonu için; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü, DSİ 23. Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün yazılarında belirtilen hususlara uyulması ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde gerekli tüm izinlerin alınması kaydıyla katı atık aktarma istasyonunun Çatalzeytin Belediye Başkanlığı’nın yazısında belirtilen alanda kurulmasında sakınca olmadığına karar verildi.

.

.

.

.

.

..

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı