Milli Eğitim Bakanlığımızın Maske Üretim Projesi kapsamında, pilot olarak seçilen Kastamonu 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 07.04.2020 tarihi itibariyle maske üretimine başlandı.

.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Corona virüs salgını önlemleri projesi kapsamında maske üretimine başlayan 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulunu ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

.

.

İnceleme programında ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve Okul Müdürü Hüseyin Öbek’te hazır bulundu.

.

.

Vali Karadeniz; “Bu süreçte de her zaman olduğu gibi insanlarımızın neler yapabileceğini, nasıl bir araya gelebildiğini, neler üretebileceğimizi güzel bir şekilde görmüş olduk. Örnek bir uygulamadayız. Herkes bulunduğu yerde seferber olmuş vaziyette. Bu seferberliğe katkı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürümüze, gönüllü öğretmenlerimize, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

.

.

Yetkililerden alınan bilgiye göre; Corona virüs salgını nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere maske üretimi gerçekleştiren Mesleki Açık Lise öğrencilerinin günde yaklaşık 3000 maske üretimini hedefledikleri belirtildi.

.

.

osmaniye escort

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.