İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tosyalı Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Deniz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Van’da, Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalan şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz (23), memleketi Kastamonu’nun Tosya ilçesinde  toprağa verildi.

.

Şehit Deniz’in naaşı, Van’daki törenin ardından uçakla Kastamonu’ya, buradan da kara yolu ile Tosya’ya getirildi.

.

Baba evinde helallik alınmasının ardından şehit Deniz’in Türk bayrağına sarılı tabutu, Tosya Müftülüğünün altındaki Namazgah’a götürüldü.

.

Cenaze törenine katılan Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, şehidin annesi, babası ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

.

Kaymakcı, burada yaptığı konuşmada, şehit Ufuk Deniz’e Allah’tan rahmet diledi.

.

Şehidin ailesine ve yakınlarına sabır dileyen Kaymakcı, konuşmasında  şunlara yer verdi :

.

“Bugün Van Bahçesaray’dan Tosya’ya bir şehidimiz geldi. Ben Bahçesaray’ı iki kez ziyaret ettim. Bahçesaray’da Tosya gibi vadi içinde, içinden dere geçen bir şehir. Bizim tabii deremiz kurudu ama, Bahçesaray içindeki dere şarıl şarıl akıyor. Bugün buraya gelmeden önce, Bahçesaray halkı selamlarını iletmemi istedi.  Bizim kardeşimiz o dediler. Bahçesaray insanlarını kurtarmak için kendi hayatını feda etti dediler.  Allah rahmet eylesin, ailesine, yakınlarına, Tosyalılara sabır versin.  Arık Ufuk kardeşimiz sadece ailesinin değil, Türkiye’nin evladı oldu.”

.

Vali Yaşar Karadeniz ise Türkiye’nin zor bir coğrafyada bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Bu zor coğrafya sadece terör yönünden değil, iklim şartları yönünden de oldukça zorluklar ortaya koyuyor. Bu zorluk nereden kaynaklanırsa kaynaklansın askerimiz, jandarmamız ve diğer bütün kamu görevlilerimizin milletimiz için gerektiğinde canını seve seve feda etmeye hazır olduğunun bir örneğini dün yaşadık. Allah sevdiklerini erken yanına alırmış. Ufuk kardeşimizi de sevdiği için erken yanına aldı. O artık Tosya’nın gururudur, ailesinin gururudur, o bizim gururumuzdur.”

.

Kılınan cenaze namazının ardından Deniz’in cenazesi, Tosya Asri Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı