İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tosya’da Okullara Tasarım Beceri Atölyeleri Kuruldu

Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, ilçede ilk defa tasarım beceri atölyelerinin kurulduğunu açıkladı.

Demirci gazetecilere yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 vizyonu kapsamında, çocukları sadece ders anlamında değil, sosyal anlamda da ileriye taşımak için ellerinden  gelen çalışmaları yaptıklarını söyledi.

.

supertotobet giriş

.

Bu çalışmalar kapsamında birinci adımın tasarım beceri atölyeleri oluşturmak olduğunu belirten Demirci, şunları kaydetti :

.

.

“ Fatih Ortaokulu’muz için 2 tane tasarım beceri atölyesi planladık. Bunun ilki olan spor atölyesini faaliyete geçirdik. Çocuklarımız artık, yağmur çamur demeden spor faaliyetlerini bu güzel mekanda yapacaklar. Burada öğrencilerimiz fiziksel gelişimleriyle ilgili her türlü çalışmaları yapıyor. Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu’na müzik atölyesi kurduk. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na ise drama atölyesi kurduk. Çocuklar düzenlemiş olduğu drama etkinliklerini o atölyede diğer arkadaşlarına sergiliyor. Yine Fatih Ortaokulu’muza yazılım atölyesi kuracağız. Dijital bir çağ yaşıyoruz. Çocuklarımızı buna alıştırma anlamında, yazılım beceri atölyesini inşallah önümüzdeki günlerde tamamlayarak faaliyete geçireceğiz. Bu çalışmalardaki amacımız, çocuklarımızın toplum önünde kendilerini daha rahat ifade edebilmesine yardımcı olmaktır. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.”

.

.

Demirci, ilçede lise düzeyindeki 5 tane okula daha tasarım beceri atölyeleri  kuracaklarını sözlerine ekledi.

.

.

.

.

.

.

.

.

takipci33.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı