Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin, konu ile alakalı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti :

“İlçe Sağlık Müdürlüğümüzü ziyaret ederek Müdür Dr. Murat Karakaş’tan ilçemizde yürütülmekte olan aşı çalışmaları hakkında bilgi aldık ve süreci değerlendirdik.

Tosya’mızda 65 yaş ve üstü büyüklerimizin aşılama oranı yüzde 75’e ulaştı. Sağlıkçılarımızın, huzur evinde kalan büyüklerimizin ve 70 yaşın üstünde olan büyüklerimizin ikinci doz aşılarını da yaptık.

Fakat bu oranı yeterli görmüyoruz. Hedef kitle aşılarının daha yüksek oranlara ulaşması için özellikle köylerimizde yaşayan ve henüz aşılarını olamayan büyüklerimizin jandarma ve emniyet başta olmak üzere kamu imkanlarıyla şehir merkezine getirilmesi, gelemeyecek şekilde hasta veya engelli olan vatandaşlarımız için aşı imkanının mobil ekiplerimiz tarafından köylerimize götürülmesi yönünde çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.

Bu anlamda muhtarlarımıza da görev düşüyor; kendi köy ve mahallelerinde 65 yaş ve üstü olup istekli olduğu halde farklı nedenlerle henüz aşısını olmayan vatandaşlarımızı en kısa zamanda tespit ederek bize bildirmelerini istiyorum.”

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir