Kastamonu’nun Tosya ilçesinde  100 yataklı Proje Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Yunusemre Mahallesi’nde düzenlenen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim  okundu.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, törende yaptığı konuşmada, Tosya’da  yeni yapılan ve inşaatı devam eden yeni hükümet konağı, okullar, adalet sarayı ve  ilçe jandarma komutanlığı binalarını  örnek göstererek, ilçenin neredeyse yeniden imar edildiğini söyledi.

İlçeyi ihya etme kısmını da bugün temeli atılan Kız Kur’an Kursu sayesinde gerçekleştireceklerini belirten Pişkin, şunları kaydetti  :

“ Çalıştığım süre içerisinde gerçekten çok sayıda güzel esere imza attık. Maneviyatı en yüksek, gerçekten tatmini en yüksek, gönül ferahlığı en yüksek hizmet nedir derseniz  işte bu eser derim. Ben bu eserin sadece temel kazısında değil, sonuna kadar gideceği yolda bütün kalbimle yanındayım, hangi kapıya gitmem gerekiyorsa gitmeye, hangi hayırsevere el açmam gerekiyorsa açmaya, boyun bükmeye razıyım, yanınızdayım. Bu güzel çalışmanın ilçemize kazandırılmasında emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum”

Kastamonu İl Müftüsü Mustafa Bilgiç,” Bugün bizi buraya getirmeye vesile olan, bizi bir arada cem eden önce Cenabı Allah cümlemizi, bütün canlar içerisinde insan,  bütün dinler içerisinde Müslüman kılma şerefiyle şereflendirdiği için Allah’a hamd olsun. Sevgili peygamberimize selatü selam olsun.” dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, ise, “ Temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz 100 Yataklı Proje Yatılı Kız Kur’an Kursu memleketimize hayırlı uğurlu olsun. İslam coğrafyası üzerinde Müslüman alemi içinde dinine sahip çıkan onu koruyan ve en güzel şekliyle yaşayan büyük Türk milleti dün olduğu gibi bugün de dinimizi, ibadetimizi öğrendiğimiz bu güzel ilim, irfan yuvalarına sahip çıkacaktır. Bu güzel eserin yükselmesinde emeği geçen tüm kurum ve hayırseverlerimize teşekkür ediyor değerli hemşehrilerimizin desteklerini bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Tosya Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı da, yaptığı konuşmada, inşaatın yapım aşamaları hakkında bilgiler verdi.

Kesilen kurdelenin ardından temele ilk harç döküldü.

Törene, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, Tosya İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Teğmen Gökhan Güneş, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor, MHP Tosya İlçe Başkanı Mustafa Dündar Özurgancı, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir