Tosya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Metin Ekşi tarafından, 3 günlük Doğu Karadeniz gezisi düzenlendi.

.

TSO Başkanı Ekşi, gazetecilere yaptığı açıklamada, kültürel faaliyetler kapsamında geziler düzenlediklerini söyledi.

.

Gezilere katılımların özellikle ailelerle birlikte olmasını istediklerini belirten Ekşi,” Tosya TSO olarak, ilçemizin hem ekonomik hemde kültürel açıdan gelişmesine katkı sunmanın bir sivil toplum kuruluşu olarak görevlerimiz arasında yer alması  bilinciyle, organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Üyelerimizin ve üye olmayan vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte katıldığı bu organizasyonların birini daha geçtiğimiz günlerde Doğu Karadeniz Bölgesi’ne gerçekleştirdik.” dedi.

.

Dünyada bir çok ülkeyi çeşitli vesileyle ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Ekşi, ” Vatanım diye söylemiyorum, Türkiye’mizin her bir yeri başka ülkelerle kıyaslanamayacak derecede ayrı bir güzelliğe sahip. Bu güzelliklerin hem yerli hemde yabancı turistlere, tekrar tekrar hakkıyla tanıtılması gerektiğine inanıyorum.  Bu bilinçle, Tosya TSO organizesinde,  ülkemizin hemen hemen her bölgesine iş veya kültürel geziler düzenliyoruz. Gezilerimize, Tosya, Kastamonu ve  Çankırı başta olmak üzere yol güzergahında ki çeşitli il ve ilçelerden bir çok vatandaşımız katılıyor. Gezilerimize katılanlar, gezi bittiğinde ülkemizin bilmedikleri veya bilipte unuttukları yerleri gördükleri için çok mutlu oluyorlar. Geziye katılmak isteyenlerin taleplerine göre, gezilecek yerlerde, gezi tarihinde, kalınması planlanan yerlerde veya yemek yenilecek yerlerde değişiklikler yapıyoruz. Yerel rehberler eşliğinde gerçekleştirdiğimiz gezilerden birini yeni tamamladık. Doğu Karadeniz Bölgesi’ne 3 günlük düzenlediğimiz gezide, güzergahımız üzerinde ki hemen hemen bütün tarihi ve turistlik yerleri gezdik. O bölgelere ait yöresel lezzetleri tatma imkanı bulduk. Erzurum ziyaretimizde, bizlerle yakından  ilgilenen Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz’a ve ekibine de bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim.“ ifadelerini kullandı.

.

Ekşi, açıklamasına şöyle devam etti : “ Burada bir hatırlatma yapmak isterim, gezilere katılan üyelerimiz, tüm masraflarını  kendileri karşılamaktadırlar. Odamıza bu anlamda hiçbir ücret yansıtılmamaktadır. Biz Tosya TSO olarak, vatandaşlarımızın taleplerine göre sadece organizasyonu yapmaktayız. Odamıza üye olmayan ama gezilerimize katılan vatandaşlarımız da tüm masraflarını kendileri karşılamaktadır.  Bilindiği üzere, Karadeniz Bölgesi’nde nem oranı genelde yüzde 90 seviyelerini bulmaktadır.  Nem oranının  en düşük olduğu, bölgemizle aynı oranda nem oranına sahip olunan  Ekim ayı içerisinde tekrar, Karadeniz Bölgesi’ne kültür gezisi düzenleyeceğiz. Doğu ve Güneydoğu Bölgelerini kapsayan gezilerimizi de 2019 yılı içerisinde gerçekleştireceğiz inşallah.  Geziler hakkında bilgi almak isteyenler, 0 532 297 15 07 numaralı telefon ile irtibata geçerek, her türlü bilgiyi alabilirler.”

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.