İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tosya MYO Müdürü Selahattin Kaymakcı, Dekan Olarak Atandı

Tosya Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Selahattin Kaymakcı, Kastamonu Eğitim Fakültesi’ne dekan olarak atandı.

.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal tarafından Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığına vekaleten atanan Kaymakcı’nın, Tosya MYO’ya yeni müdür atanana kadar her iki görevi de birlikte yürüteceği öğrenildi.

.

Kuruluş tarihi 1885’lere dayanan Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, üniversitenin lokomotif fakültelerinden biri olarak, 3 bin 8 öğrenciye hizmet vermektedir. Halen 120’si akademik personel, 30’u idari personel olmak üzere 150 kişilik kadrosuyla, 15 ana bilim dalında  faaliyetlerini yürüten  Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, “ Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı”  ile de  hafta sonları yaklaşık bin öğrenciye de eğitim vermektedir.

.

Tosyalı hemşehrimiz, Prof. Dr. Selahattin Kaymakcı, Tosya MYO’da yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde ilçenin sevilen ve sayılan akademisyenleri arasında ki hak ettiği yeri almıştı.   Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Kaymakcı’ya yeni görevinde üstün başarılar dilerken,  şehrimize bıraktığı kalıcı eserler için de Tosyalılar adına teşekkürlerimizi sunarız.

.

Prof. Dr. Selahattin Kaymakcı; 1981 yılında Kastamonu iline bağlı Tosya ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu Tosya Fevzipaşa İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi ise Tosya Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 1999 yılında girdiği üniversite sınavını kazanarak Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Fatih Eğitim Fakültesi, İlköğretim Bölümü, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği’ne kaydolmuştur. 2003 yılında bölümünden birincilikle mezun olmuştur.

.

Aynı yıl KTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi, Tarih Öğretmenliği Programı’nda yüksek lisans eğitimine başlamıştır. 2004 yılında KTÜ, Fatih Eğitim Fakültesi, Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Bölümü’ne araştırma görevlisi olarak atanmıştır. 2006 yılında KTÜ, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi, Tarih Öğretmenliği Programı’nda “Tarih Öğretmenlerinin Çalışma Yaprakları Hakkındaki Görüşleri” adlı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

.

2005 ve 2006 yıllarında aynı fakültenin İlköğretim Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görevine devam etmiştir. 2006 yılında Gazi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, İlköğretim Anabilim Dalı, Sosyal Bilgiler Eğitimi Bilim Dalı’na araştırma görevlisi olarak görevlendirilmiş ve doktora programına kaydolmuştur. YÖK’ün doktora araştırma bursunu kazanarak 2009-2010 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan University of Illinois at Urbana-Champaign’de araştırma faaliyetlerini yürütmüştür.

.

2010 yılında “Sosyal Bilgiler Öğretiminde Çalışma Yaprakları Kullanımının Öğrencilerin Akademik Başarılarına ve Derse Karşı Tutumlarına Etkisi” adlı teziyle doktora eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılında KTÜ, Fatih Eğitim Fakültesi, İlköğretim Bölümü, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı’na yardımcı doçent olarak atanmıştır. 2014 yılında doçent ünvanını almıştır. 2015 yılında Kastamonu Üniversitesi (KÜ), Eğitim Fakültesi, İlköğretim Bölümü, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalına doçent olarak geçiş yapmıştır. 2019 yılında ise aynı anabilim dalında profesör unvanını almıştır.

.

Türkiye’de sosyal bilgiler eğitimi lisans mezunu olup aynı alanda doçentliğini ve profesörlüğünü alan ilk akademisyendir. KÜ Eğitim Fakültesi Dekan Vekilliği, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı ve ÖSYM Tosya İlçe Sınav Koordinatörlüğü gibi idari görevleri üstlenmiştir.

.

Sosyal bilgiler, tarih ve hayat bilgisi eğitimiyle ilgili uluslararası ve ulusal düzeyde çeşitli projelerde görev yapmış olup çok sayıda eseri bulunmaktadır. Halen Kastamonu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı’nda çalışmalarına devam etmektedir.

.

Kaymakcı, evli ve iki çocuk babasıdır.  İyi derecede İngilizce bilmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı