Tosya’da Yağcılar Köyü Göl Mahallesi’nden sonra dün akşam saatlerinden itibaren de Kargın Köyünün tamamı, Karabey Köyü Devrez Mahallesi ve Ortalıca Köyü Aşağı Arpalık Mevkii, İlçe Hıfzıssıhha Kurulur kararıyla karantina altına alınmıştır.

.

Ayrıca, yine kurul kararı gereği, köylerden ilçe merkezine, ilçe merkezinden de köylere giriş çıkışlar istisnai durumlar hariç durdurulmuştur. Köylerde yaşayanların ihtiyaç duyacakları malzemelerin tespit ve temini köy muhtarlarımızca, vefa sosyal destek grubumuzun da yardımıyla yapılacaktır.Bu nedenle köy muhtarlarımızın ikinci bir düzenlemeye kadar köylerinden ayrılmamalarına karar verilmiştir.

.

Bununla birlikte, bakanlığımızca alınan tedbirler kapsamında pazar yerlerinde, ilçe merkezinde toplu bulunan alanlarda, toplu taşıma araçlarında, marketlerde ve iş yerlerinde vatandaşlarımız ve çalışanlar maske takmak zorundadır. Görevlilerimizce yapılacak denetimlerde aykırı durumların tespit edilmesi halinde, hem iş yerine hem de vatandaşa/çalışana ayrı ayrı idari para cezaları uygulanacaktır.

.

20 yaş altı ve 65 yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma yasağı denetimlerimiz de aralıksız devam edecektir.

.

osmaniye escort bayan

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.