Yaşanılabilir ve yaşlanılabilir bir şehir olan Tosya’nın gelişerek kalkınması, Tosyalıların daha modern alanlarda yaşamlarını idame ettirebilmesi ve Tosya ekonomisinin daha da büyüyerek sürdürülebilir olması amacıyla Tosya sevdalılarını bir çatı altında toplamayı hedefleyen, ” Tosya Gelişim ve Kalkınma Derneği (TGKD)”  kuruldu.

.

İlçe genelinde yaptığımız araştırmalar ve resmi veriler ışığında, Tosya’da ekonomik değer üreten ve istihdam sağlayan, sanayi, tarım, hayvancılık ile küçük ve büyük bütün  işletmelerin kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği hibe ve desteklerden faydalanmadığı görülmüştür.

.

Devletimizin hemen hemen her alanda verdiği hibe ve desteklerden Tosya’da geçtiğimiz yıl sadece birkaç proje faydalanmış ve ilçeye ekonomik girdi sağlanmıştır. Yaptığımız ciddi araştırmalar ve sektör temsilcileriyle yaptığımız bir dizi toplantılar sonucunda, üreticilerin bu imkan ve olanaklardan faydalanamamasının  bu hibe ve desteklemelerden zamanında veya hiç haberlerinin olmadığından veya  hibe ve destek vermek için istenilen projeleri hazırlayamadıklarından kaynaklandığı  tespit edilmiştir.

.

Bu kapsamda, Tosya Gelişim ve Kalkınma Derneği bünyesinde oluşturulacak “ Tosya Proje Ekibi “nin hazırlayacağı ayağı yere basan ve uygulanabilir projelerle,  ilçede  ekonomik değer üreten mevcut işletmelerin veya yeni iş kurmak isteyenlerin kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği hibe ve desteklerden faydalanması planlanmaktadır.

.

Dernek olarak çalışmalarımızın daha geniş kitlelere ulaşması ve vatandaşlarımız ile karşılıklı iletişimin sağlanması amacıyla, İnternet Sitemiz,  Facebook Hesabımız,  Facebook Grubumuz,  Facebook Sayfamız, Twitter Hesabımız ile  Instagram  Hesabımız resmi olarak hizmete açılmıştır.

.

Tosya Gelişim ve Kalkınma Derneği ( TGKD ) iş adamı sayın Yusuf Varlık başkanlığında değerli yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kurulmuş bir dernektir. Aşağıda verilen sosyal medya hesaplarımızdan  bizleri takip edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

.

İNTERNET SİTEMİZ : www.tosyagelisimvekalkinmadernegi.com

.

FACEBOOK HESABIMIZ :  https://www.facebook.com/tosyagelisim.kalkinma

.

TWİTTER HESABIMIZ : https://twitter.com/Tgk_Dernegi

.

INSTAGRAM HESABIMIZ : https://www.instagram.com/tosya.gelisim.ve.kalkinma.der/

.

FACEBOOK GRUBUMUZ : https://www.facebook.com/groups/286915492288058/

.

FACEBOOK SAYFAMIZ : https://www.facebook.com/Tosya-Geli%C5%9Fim-ve-Kalk%C4%B1nma-Derne%C4%9Fi-111900170444531/?eid=ARAeqAVTJ8uk6D0GnPlf5IIO3qoKYT8EAl1AM4yfAQsF2b9Z0KJzFnneB2InGXlXnsNT2FoCarbEZRdf

.

MAİL ADRESİMİZ :  tosyagelisimvekalkinmadernegi@gmail.com

.

.

.

mardin escort

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.