İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TOSGİAD Tarafından Engelli Öğrenciler İçin Yaptırılan Banklar Okullara Dağıtıldı

Tosya Genç İşadamları Derneği (TOSGİAD) tarafından engelli öğrenciler için yaptırılan banklar, okullara teslim edildi.

.

.

Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Tosya Genç İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Tunca ve dernek yöneticileri, engelli öğrencilerin kullanımı için özel olarak yaptırılan bankları okullara teslim etti.

.

Demirci, gazetecilere yaptığı açıklamada, TOSGİAD  tarafından, engelli öğrencilerin kullanımına uygun olarak  banklar yaptırıldığını söyledi.

.

.

Tosya’da eğitim-öğretim deyince bütün paydaşlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Demirci, şunları kaydetti :

.

.

“ Allah razı olsun, her kurum ve kuruluş her zaman yanımızda. Her türlü desteği bizden esirgemiyorlar. İnşallah elbirliğiyle, eğitim- öğretim anlamında ne kadar iyiye gidebilirsek o kadar gideceğiz. Bu sadece bizle olmuyor. Tüm toplum olarak, tüm kuruluşlar olarak aynı adımları atmaktan son derece mutluyuz. Her zaman yanımızda olmaları bizi çok güvende hissettiriyor. Bizim daha rahat çalışma ortamında bulunmamızı sağlıyor.  Okullarımıza neler yapabileceğiz maddi manevi anlamda, daha iyi nasıl iyileştirebileceğiz eğitim ortamlarımızı bunlarla ilgili çalışmalarımız inşallah hep beraber sürecek. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

.

.

Tunca da yaptığı konuşmada,  “ TOSGİAD yönetimi olarak, ilçede eğitim-öğretim gören engelli öğrenciler tarafından kullanılması  için okullara bank yaptırma kararı aldık. Engelli öğrencilerimizin rahat edebilmesi ve kendilerini iyi hissede bilmesi için bu girişimde bulunduk. Şu anda 5 okulumuza bankları dağıtıyoruz.  Bu bir başlangıç, diğer okullarımız için de banklar yaptırıyoruz. Yakın zamanda tüm bankları teslim edeceğiz. TOSGİAD olarak, tüm öğrencilerimizi kapsayan  projelerimiz var. “ dedi.

.

.

Bank dağıtımında,  dernek yöneticileri  Mehmet Ünsal ve Sefa Abayın’da hazır bulundu.

.

.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı