İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Modern Hizmet Binasına Kavuşuyor

Yenilenen hizmet anlayışı ve yatırımları ile birlikte 2020 yılına başlangıç yapacak olan Belediye Başkanlığımız tarafından Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz için yeni hizmet binası inşa edilecek.

.

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun yatırım yılı olarak nitelendirdiği 2020 yılında Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz için de modern bir hizmet binası yapılacak. Saraçlar Mahallesi Hastane Sokak’ta yapılması planlanan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü binası, idari bina ve garaj binası olmak üzere iki bölümden oluşacak. Yeni yapısı ile Kastamonulu vatandaşlarımıza hizmet verecek olan Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz Mezarlıklar Şefliği kapsamında cenaze hizmetlerini de yeni binasında yerine getirecek.

.

2019 YILINDA HİZMETLERİMİZ İLE VATANDAŞLARIMIZIN ACILARINI PAYLAŞTIK

2019 yılında hem Muhtarlık İşleri Müdürlüğü hem de Mezarlıklar Şefliği olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak adına çalışmalarımızı eksiksiz olarak yerine getirdik. Özellikle Mezarlıklar Şefliğimiz gerçekleştirdiği hizmetler ile vatandaşlarımızın acı günlerine ortak oldu. Bu kapsamda; mezarlıklarımızda yakınları bulunan vatandaşlarımızın yakınlarına ait bilgilere, belediyemizin mobil uygulaması ve belediyemizin internet sayfası üzerinden ulaşılabileceği, mezarlıkların konumlarını ekranda gösteren ve navigasyon ile güzergâhlarına erişebildikleri Mezarlık Bilgi Sistemi (MEBİS) kurduk.

.

Yeni Anıt Mezarlığı parsel ve proje çevre düzenlenmesi çalışmalarına devam ederek Yeni Anıt ve Ahmet Dede Mezarlığı için toplam 263 Adet Tahsis Belgesi düzenledik. Yine Hastane Üstü, Gümüşlüce, Mercankadı, Çiğdemlik Mezarlıklarına toplam 89 Adet Tahsis Belgesi düzenleyerek Okmeydanı Mezarlığına 77 Adet Tahsis Belgesi düzenledik.

.

Belediye Başkanlığımız tarafından merkez mezarlıklara 328, merkez köylere 291, ilçelere 656 ve illere 107 nakil gerçekleştirilerek toplamda 1380 adet cenaze nakil hizmetini yerine getirdik. Ayrıca 1030 adet yıkama-kefen hizmeti ile 328 adet mezar kazma ve mezar tahtası hizmeti sunduk.

.

Vatandaşlarımızın ebediyete intikal eden yakınlarını daha rahat bir şekilde ziyaret etmesi için mezarlıklarımızın temizliği ile bakım ve onarım çalışmalarını ise rutin bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Kastamonu Belediye Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın zor günlerinde acılarını paylaşmak ve yüklerini hafifletmek için hizmetlerimizi en kaliteli ve en modern koşullarda sunmaya devam edeceğiz.

.

Bu kapsamda yapımını gerçekleştireceğimiz Muhtarlık İşleri Müdürlüğü hizmet binamız ile de daha güzel hizmetlerle Kastamonulu hemşehrilerimizin hizmetinde olacağız.

.

.

.

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.bel.tr

.

.

.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı