İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kastamonu’da “Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi” Açıldı

Bazı devlet büyükleri ile ülkenin çeşitli bölgelerindeki terör olaylarında şehit olanların eşyalarından oluşan “Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri” sergisi Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile açıldı.

.

.

Programa ayrıca Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Atalan, Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı ve Kıbrıs Barış Harekatı Gazisi Ali Cesuroğlu, şehit aileleri ve çok sayıda halk katıldı.

.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında ; “Ülkemiz dünyanın en güzel yerinde. Bu durumundan dolayı önem arz ediyor. Dünyanın gözünün olduğu bir bölge. Böyle kıymetli bir yerde yaşamanın da zorlukları var. Aslında bizler o zorlukları yaşıyoruz ama bu millet o kadar büyük bir millet ki bütün bu zorlukları bir bir aşarak yoluna devam etmesini bilmiş ve bundan sonra da devam edecektir. Şehitlerimizin bizlere bıraktıkları emanetler bu yolculuğun birer belgesidir. Bizlere en azından onların yaşadıklarını anlatması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından kıymetlidir. Tarih dediğimiz birimi oluşturan devletlerarası ilişkilerde devlet büyüklerimizin aldığı rol hiç yadsınamaz bir geçektir. Onların eserleri bizler için oldukça kıymetlidir. Terörle mücadelede Kıbrıs’ta ve son olarak 15 Temmuz Darbe girişiminde milletimizin ortaya koymuş olduğu fedakârlık bugün Barış Pınarı Harekâtıyla da Suriye’de devam etmektedir. Bu milletin büyüklüğünün bir ölçüdür ki bu harekâtı sadece bizim askerlerimiz değil aynı zamanda bizimle beraber olan Suriyeli kardeşlerimizde katılmaktadırlar. Orada oluşturulması gereken koridor barış koridoru ben eminim Türkiye’nin güvenliği açısından oldukça önem arz edecektir. Hepimizin bilmesi gereken gerçek şudur ki sadece Türkiye’nin içinden sağlayabileceğimiz bir güvenlik değildir. Türkiye’nin güvenliği Türkiye’nin çevresindeki ülkelerle beraber sağlanabilecek bir husustur ve bizimde mücadelemizi bu ölçülerde sürdürmemiz gerekiyordu bugün işte bunu yapıyoruz eğer biz oralardaki bataklığı kurutursak Türkiye’nin içini de tam olarak güvence altına almış olacağız. Bu vesile ile ben orada Suriye’de bu mücadeleyi veren kahraman askerlerimize dualar ediyorum, şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum sergimizin de ilimize ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

.

.

Açılışı yapılan sergide Kur’an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

.

Konuşmaların ardından şehit yakınlarına, Vali Karadeniz tarafından plaket verildi.

.

Daha sonra, şehit yakınları ve il protokolü sergiyi gezdi.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

.

.

. .

.

.

.

.

.

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı