Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitici Eğitimi Sertifikasyon Programı çerçevesinde 06.12.2019 – 10.12.2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ile Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği tarafından düzenlenen 30 saat süreli “ Disleksi Eğitici Eğitimi Sertifika Programı” kursunu başarı ile tamamlayan öğretmenlere sertifikaları Vali Karadeniz tarafından verildi.

.

.Sertifika programına ayrıca Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ahmet Yıkmış, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Serkan Genç, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve eğitim alan öğretmenler katıldı.

.

.

“İl merkezinde ve ilçelere gidildiğinde de bu bilgileri diğer öğretmen arkadaşlara olabildiğince iyi bir şekilde aktarmanın ve uygulamaya geçirilmesinin önemine değinen Vali Karadeniz, “Bilgi devamlı gelişiyor, yeni bilgiler ortaya çıkıyor bilgilerimizi de bu anlamda güncellememizde fayda olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

.

.

Vali Karadeniz, Disleksi Eğitici Eğitimi Sertifika Programı” kursuna katılan 21 kursiyeri tebrik ederek başarılar diledi.

.

.

.

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.