Kastamonu İli ve ilçelerindeki taşkın tesislerine, dere yataklarına yapılan müdahalelerin ve yapılması gerekli bakım ve onarımların tespiti için yapılacak iş ve işlemlerin değerlendirilmesi amacıyla Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı salonunda gerçekleştiren toplantıya aynı zamanda Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Özcebeci, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek ile ilgili kurum müdürleri katıldı.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz; “Çok değişken bir hava koşullarımız var, bir bakıyorsunuz bugün olduğu gibi hava çok sıcak, bir taraftan bir yerde yağmur şiddetli bir şekilde yağıp sel ve başka felaketlere sebebiyet verebiliyor. Sadece sel konusunda değil. Aslında; Tüm afetlere her yönden hazırlıklı olmamız gerekiyor. Afet planları yazılı olarak planlarda var ama onların dosyalarda kalmaması lazım. Herhangi bir afet durumunda ne yapılacağıyla ilgili kurumların önceden bilgili ve her yönden hazırlıklı bulunmaları gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Vali Karadeniz başkanlığında ilgili kurum yetkilileri ile karşılıklı görüş ve önerilere yer verilen toplantıda ilgili konular hakkında kararlar alındı.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.