Millet Mektepleri’nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım Öğretmenler günü programı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımıyla Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle başladı.

.

.

Programa ayrıca Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, daire amirleri, siyasi parti il temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

.

.

Kutlama programı; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Mesajların okunması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öğretmenlere hitaben gönderdikleri mesajlarının okunması, Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni, Emekli öğretmenlere ve personele hizmet şeref belgelerinin verilmesi, Öğrenciler arasında düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve müzik dinletisi ile devam etti.

.

.

Öğretmenler günü çerçevesinde yapılan çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri ile Emekli öğretmenlerimize ve personele hizmet şeref belgeleri Vali Karadeniz tarafından takdim edildi.

.

.

Program, Abdurrahmanpaşa Lisesi tarafından hazırlanan müzik dinletisi ile sona erdi.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

.

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.