İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kastamonu’da, 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi

  1. Dönem 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 25.07.2019 Perşembe günü Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında gerçekleştirildi.

Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarımızın ilimiz ölçeğinde yürüttükleri projeler kapsamında, çalışmaları hakkında bilgiler almak, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğini sağlamak amacıyla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına; Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Vali Yardımcısı Ünal Kılıöarslan,İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “Bugünkü toplantımızda yatırımcı kuruluşların temsilcileri Ocak ve Haziran dönemi ile ilgili yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmelerini aktaracaklardır. Öncelikle tabi ki şunu da hepimiz biliyoruz ki bu yıl yatırımlar açısından zor bir yıl olarak geçti. Ancak buna rağmen ilimiz adına güzel gelişmelerde oldu. Örneğin spor salonu bu gelişmelerin bana göre başında yer alıyor. Bu yıl tüm Ülke genelinde yeni projelerin başlanmaması mevcut kaynaklarla devam eden işlerin bitirilmesi öncelikli olarak programlandı. İlimizde bir spor salonunun yapımına şu an itibari ile başlanmış durumda yine okullarla ilgili Eğitim Sektörü ile ilgili çok güzel ilerlemelerimiz var. Şu anda biz 12 okulumuzu daha Eylül ayında il genelinde hizmete açmak üzere tüm çalışmalarımızı bu şekilde devam ettiriyoruz ki 24 okul bu yıl yatırım programında olan sayımız. Buna 4 tane de İstanbul Menkul Kıymetler Borsasının yatırımı eklendi. Ve belki buna ilavelerde olacak ona dönükte çalışmalar devam ediyor. İnşallah oradan da güzel haberler alacağız diye düşünüyorum. Yine Turizm Sektöründe güzel gelişmelerimiz var. Özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı Kastamonu’yu yeni bir turizm destinasyonu haline getirme konusunda kararlı ve bu konuda da gerekli her türlü çalışmayı yapma konusunda Kastamonu ilimizle iş birliği göstermede azimli görünüyorlar. İnşallah oradan da ki şu ana kadar en iyi destek aldığımız Bakanlıklardan birisi oldu. Bu şekilde devam edecektir diye düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Toplantının birinci bölümünde Genel Sektörel Değerlendirme, Yatırımcı Kuruluşlara Göre Değerlendirme, İlçelere Göre Değerlendirme, Mahalli İdarelere Göre Değerlendirme ve Proje Durumlarına Göre Değerlendirmeler yapıldı, ayrıca yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlar planlanan, devam eden ve hizmete açılmış projeleri hakkında sunum gerçekleştirdi.

Karşılıklı istişarelerin bulunulduğu toplantıda Vali Karadeniz tarafından çeşitli konularda kurum amirlerine talimatlar verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı