Geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızın yetiştirilmesi noktasında büyük rol oynayarak çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimizin onur gününü kutlamanın  mutluluğu içerisindeyiz.
.

.
Toplumların gelişmelerinde, zamanla yarışmalarında, daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda varlıklarını sürdürmelerinde belirleyici unsur olan eğitim, ülkemizin dünyadaki saygın konumu ve refahı açısından büyük önem arz etmektedir.
.

.
İlk emri “Oku” olan bir medeniyetin mensubu olarak ilim, irfan ordusunun neferleri öğretmenler,   kendilerine duyulan güvenin ve mesuliyetin ağırlığını bir ömür boyu taşıyan toplum mimarları  ve  bizleri gayemize ulaştıran bir vasıtadır. Hayatının her çağında en doğru ve kazançlı yatırım bilgiye teknolojiye eğitime  yapılan yatırımdır. Sağlam temeller üzerine yetişen her birey  içinde bulunduğumuz hayatın her döneminde mutluluğu,  huzuru,  saygıyı, başarıyı   bulur.
.
.
İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyeti, bir kültürü yaşatmak  ve tarihten aldığımız güc ile bugün hızla gelişen teknolojiyi birleştirerek geleceğimizi daha da güçlü olarak inşa etmektir. Başarı sağladığımız her alanda büyük emeği olan öğretmenlerimiz Türkiye Cumhuriyetinin geleceğe  emin ve güçlü adımlarla ilerlemesi için istikbalimizin teminatı  evlatlarımızın en büyük yardımcısı ve yol göstericileridir.
.

.
Vatan toprakları  üzerinde yer, zaman, mekan gözetmeksizin fedakar gayretleri ile, tüm bireyleri yarınlara hazırlamak adına eğitimde en güçlü rolü üstlenen öğretmenlerimizden beklentimiz,  kalkınma yarışında bizlere  güç ve gurur verecek  gençler yetiştirmeleridir.  Bu yolda, Devletimizin imkanları ile İlimizde planlanan projelerle  gençlerimize daha modern imkanlarla eğitim sağlanmasında teknolojik yatırımlara  hız verilmekte olup,  Ulusal ve uluslararası birçok başarılara imza atan İlimizi daha üst seviyelere taşımak  için Valilik olarak, kamu kurumlarımız ve tüm halkımızla  birlikte gerekli çaba ve gayreti göstermekteyiz.
.

“Ben Her Şeyden Önce Öğretmenim” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verildiği bu anlamlı günde, istikbalimizi imar eden eğitim neferlerimiz öğretmenlerimizin  emeğine teşekkür ediyor, “Öğretmenler Günü” nü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

.

.
          Yaşar KARADENİZ
Vali 

.
.
.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.