2019-2020 Kış mevsiminde olumsuz kış koşullarının gündelik hayatı olumsuz yönde etkilememesi için kurumlarca alınacak önlemleri belirlemek kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonu sağlanması amacıyla, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü Toplantı salonunda “Kış Tedbirleri ” toplantısı yapıldı.

.

.

.Toplantıya ayrıca, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ve ilgili kamu kurum müdürleri katıldı.

.

.

.

2019-2020 kış mevsiminde olumsuz kış koşullarının gündelik hayatı olumsuz yönde etkilememesi için kurumlarca alınacak önlemleri belirlemek kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonu sağlamak amacı ile yapılan toplantıda, 2019-2020 Kış sezonunda özellikle yüksek kesimlerde hayatı ciddi ölçüde etkileyebilecek nitelikte kar yağışı için önceden hazırlıklı, tedbirli olmasının önemine değinen Vali Karadeniz, İlimizin iklim şartlarına göre, önceden hazırlanmış olan karla mücadele konusunda yapılacak çalışmalar hakkında Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler aldı.

.

.Karayolları Bölge Müdürlüğü Sunumları, Emniyet Müdürlüğünün sunumları, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Yönetim Merkezi’nin 20.11.2018 tarih ve 177494 sayılı yazıları gereğince 2018-2019 kış sezonu içerisinde alınacak tedbirler konulu toplantı kararlarının okunması ve bu karar maddeleri hakkında kuruluşların görüşlerinin alınması ile devam eden toplantıda İl ve İlçelerimizde karla mücadele ile ilgili yaşanan sorunlar, kullanılan araçların bakım ve onarımının yapılması, sorun yaşandığında anında müdahale edilebilecek hazırlıkların yapılması, personel desteği, iletişim araçlarının etkin kullanılması, taşımalı sistem, sahada ekip çalışanlarının iletişim bilgilerinin dökümlerinin ilgili dairelere dağıtılması, vatandaşların ise meteorolojiden gelen bilgiler doğrultusunda tedbirlerini alması konuları görüşüldü.

.

.

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.