İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kastamonu Çiftçisinin Üretimi Titizlikle Takip Ediliyor

Kastamonu İli Bitkisel ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Komisyonu çalışmaları kapsamında İl Müdürlüğümüz teknik elemanları tarafından Kastamonu çiftçisinin üretimleri yerinde takip ediliyor.

Özellikle İlimizde öne çıkan ürünlerin takibi yapılıyor. Farklı ürünler için farklı köylerde üretim ve hasat kontrolleri yapılıyor, bitkisel ve hayvansal üretim yapan çiftçilerimizin sorunları dinleniyor. Pandemi sonrası normalleşme sürecinde yapılan kontroller, birçok üründe hasadın başladığı bu dönemde; üretim miktarının, ürün ve verim kaybının tespiti, hasattan çiftçinin beklentisi ile ilgili çiftçilerimizle bire bir sohbetler yapılıyor. Çiftçilerin hasat aşamasında yaşadıkları sıkıntılar, hasattan beklentileri, ürün fiyatları hakkında düşünceleri alınıyor. Aynı zamanda çiftçilerimize yaptıkları üretimlerle ilgili bilgiler veriliyor. Hasata yakın ürünlerin ( buğday, arpa, yulaf, fiğ v.b.) hasadında kayıp yaşanmaması için neler yapmaları gerektiği çiftçimize anlatılıyor. Sarımsakta bir dünya markası haline gelen İlimizde hasadı başlayan sarımsakla ilgili takipler de titizlikle yerine getiriliyor.

Pandemi döneminin sonuna kadar İl Müdürlüğümüz tarafından üretimden hasata ve hasat sonrasına kadar kontroller devam edecek; çiftçilerimizle birebir görüşmeler yapılacak, sorunları, beklentileri, Bakanlığımızdan talepleri dinlenecektir. Bu kapsamda hasat sonrası açık havada çiftçilerimizle toplantılar düzenlenmeye devam edilecektir.

.

.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı