Kastamonu Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) depremden yaklaşık 16 saat sonra 2 vatandaşın enkazdan sağ çıkarılmasını sağladı.

.

Elazığ ve Malatya’da geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin hemen ardından Kastamonu’dan ekipler deprem bölgesine yardıma koştu.

.

Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden (AFAD) 2 araç ve 5 personel, İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’nden (UMKE) 18 gönüllü personel bölgeye sevk edildi.

.

112 Acil Servis’e ait 2 ambulans, 2 UMKE, 1 Lojistik aracı olmak üzere 5 araçla bölgeye ulaşan ekipler, sıcak bölgelerde görev yapan ekiplerin yanında yıkılan binalardaki arama ve kurtarma çalışmalarına katıldı.

.

Timler halinde 24 saat esasına göre kesintisiz bir şekilde çalışmalara katılan Kastamonu UMKE personelleri, depremden 16 saat sonra iki vatandaşımızın sağlıklı bir şekilde enkazdan çıkarılarak kurtarılmasını sağladı.

.

Yaralılar, ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Kastamonu AFAD ekibi de depremden etkilenen vatandaşlar için belirlenen güvenli alanlarda barınma amaçlı çadır kurulumlarını gerçekleştirdi.

.

Kastamonu’dan toplam 23 personel deprem bölgesinde vatandaşların yardımına koşuyor.

.

.

.

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.