İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fatih Atlı Tosya Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlığı Kazandı.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, 22. Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali kapsamında düzenlenen Anadolu’nun Kırkpınarı Tosya Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı Fatih Atlı kazandı.

.

Tosya Güreş Sahası’nda düzenlenen güreşlere, Türkiye’nin birçok ilinden 400 güreşçi katıldı.

.

Toplam 34 başpehlivanın katıldığı güreşlerde bu yıl, 658’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan Ali Gürbüz ile Kırkpınar’da başpehlivanlık kazanmış olan Orhan Okulu, Recep Kara, Fatih Atlı, Şaban Yılmaz ve Osman Aynur kol bağladı.

.

Yağlı güreşlerin finalinde Fatih Atlı ile Serhat Gökmen karşılaştı. Yaklaşık 30 dakika süren müsabakada Atlı, rakibini tuş ile yenerek başpehlivanlığı kazandı.

.

Anadolu’nun Kırkpınarı Tosya Yağlı Güreşleri 2020 yılı ağalık açık artırmasını ise 70 bin lira veren iş adamı Alaattin Doboğlu elde etti.

.

Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “ Gördüğünüz gibi gayet güzel bir hava vardı, güzel bir ortam vardı, güreşler gayet güzeldi. Güreşlere ilgi oldukça iyiydi. Milli birlik ve beraberliğimize daha fazla ihtiyaç duyduğumuz böyle bir dönemde burada bu etkinliğin yapılmış olması gerçekten anlamlıydı. Ben kazanan güreşçilerimizi tebrik ediyorum. Emeği geçen Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı