Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ıncı Yıl dönümü münasebetiyle Kastamonu Valiliği tarafından düzenlenen ve Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ile eşi Zehra Karadeniz’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen kabul törenine, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı Per.Alb. Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Vali Yardımcıları Mustafa Taş ve Vedat Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, 5’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Orman Sırma, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kastamonu protokolü, şehit aileleri ve gaziler ile çok sayıda davetli katıldı.

.

.

Davetlileri salon girişinde karşılayan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ile eşi Zehra Karadeniz daha sonra masaları tek tek ziyaret ederek konukları ile sohbet etti. Vali Karadeniz tarafından günün anlamını belirten bir konuşma yapıldı.

.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; ” Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Cumhuriyet Bayramımız bu yıl daha önceki yıllara göre daha fazla coşku, daha fazla katılım vardı. Törenlerin organizasyonunda görev alan arkadaşlarımızda daha fazla gayretli idiler. Güzel bir bayram geçirdik bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Yüz yıl önce yaşadıklarımızı bugünkü konuşmamda özetledim. Bugüne geldiğimizde tarih tekerrür ediyor sözünün ne kadar doğru olduğunu çok iyi gözlemliyoruz. O zaman olduğu gibi yine yedi düvel üzerimize geliyor ve bir terör örgütünü bizimle aynı noktada tutmaya çalışıyorlar. Yüzyıl önce bizim fazla uçağımız yoktu. Ordumuz dağıtılmıştı imkanlarımız kısıtlıydı buna rağmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türk milleti ile el ele yürek yüreğe, gönül gönüle bir mücadele verdiler bu mücadele bir ölüm kalım mücadelesiydi ve bağımsızlığımız kazanıldı. Cumhuriyet kuruldu. Şuanda imkanlarımız bu yüz yıllık gelişim içerisinde ülkemiz çok önemli gelişmeler kaydetti. Yine o mücadeleyi biz inanıyorum ki Türk milleti birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece yine verecektir ve nasıl yüz yıl önce toprak egemenliğine dayalı olan emperyalizm politikalarını dünya tarihine gömmüşsek şimdi de vesayet eliyle yürütülen emperyalizm politikalarını aynı şekilde tarih sahnesine gömeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ben inanıyorum ki dört yıl sonra Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlarken hepimiz çok büyük bir coşku içerisinde ve güçlü bir Türkiye’nin birer vatandaşı olmanın gururu içerisinde Ne Mutlu Türküm Diyerek o bayramı da kutlayacağız. Ben katılımlarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyor iyi bayramlar diliyorum iyi akşamlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

.

.

Program, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 96’ıncı yıl dönümü pastasının kesimi ile devam etti. Şehri-i Dilara Türk Müziği Topluluğu tarafından verilen konserin ardından sona erdi.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

.

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.