Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, düzenlediği basın toplantısında, Belediye olarak koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

.

.

Başkanlık makamında düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Kavaklıgil, Tosya Belediye Başkanlığı olarak, geçen haftadan itibaren koronavirüs ile mücadele kapsamında dezenfekte çalışması gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

.

.

İlçe genelinde 18 tane okul ve yurt ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında dezenfekte çalışmaları yaptıklarını belirten Kavaklıgil, şunları kaydetti :

.

.

“ Seyahat firmaları, özel halk otobüsleri, Tosya Adliyesi, Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü, Tosya Jandarma Komutanlığı, Tosya Askerlik Şubesi, Tosya Karabey Karakolu, sebze ve meyve pazarımız, kapalı spor salonumuz, futbol stadyumumuz, suni çim sahamız, parklarımız ile oyun gruplarımızın tamamının dezenfektan ilaçlamalarını gerçekleştirdik. Bununla birlikte planlamamız içerisinde camilerimizin de içerisinde olmak kaydıyla, Tosya genelinde insanların ortak yaşam alanı olarak kullanmış oldukları bütün yerlerimizin dezenfektanını gerçekleştireceğiz. Tabi sadece dezenfektan çalışması yapmakla virüs bertaraf edilmiyor yada bulaşması engellenmiyor. Burada biz vatandaşlarımızı da sağduyuya davet ediyoruz. Devletimiz gerekli tedbirler noktasında diğer bakanlıklarla ve kuruluşlarla aldıkları ortak kararları bildiriyorlar ve açıklıyorlar. Vatandaşlarımızın mümkün mertebe bu bildirilen ve açıklanan kararların dışında farklı farklı hesaplardan vatandaşlarımızı galeyana getirecek farklı söylemlerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü bu virüs gerçekten çok çabuk yayılabilen ama korunmasını bildiğimizde de sağlıklı kalabileceğimizi hesap ederek hayatımızı devam ettirmemiz gerekiyor.”

.

.


Kavaklıgil, devletin almış olduğu kararları eleştirmekten ziyade, bu kararların uygulama noktasında biraz daha özen gösterilmesi gerektiğini ifade ederek,

.

“ Malumunuz okullarımız tatil edildi. Camilerde toplu şekilde vakit namazları ve Cuma namazları olmak üzere virüs nedeniyle ertelemesi gerçekleşti. İnsanlarda doğal olarak panik havası ortaya çıkıyor. Bunlar sadece tedbir ve önlemdir. Bunlara dikkat etmekte fayda vardır. Mümkün mertebe insanlarımızın ortak yaşam alanları olarak adlandırdığımız yerlerden biraz uzaklaşarak, tedbiri elden bırakmayarak, mümkün mertebe dikkatli hareket ederek bunu da hep birlikte atlatacağız inşallah. Tosya Belediye Başkanlığımızın sitesinde, Sağlık Bakanlığımızın öngördüğü şekilde yapılacak olanları da paylaşıyoruz. Endişeye, karamsarlığa ve tedirginliğe düşmeye hiç gerek yok. Tedbirlerimizi alıyoruz. Vatandaş olarak bireysel tedbirlerimizi de gerektiği şekilde alırsak, Rabbimin izniyle bu virüs belasını atlatacağız kanaatindeyim. Rabbim inşallah bütün insanlığa bu virüsü en kolay şekilde atlatmayı nasip eder.” diye konuştu.

.

.

Toplantıda, Kastamonu İl Genel Meclis Üyesi Cihan Çetin, Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, Tosya Belediye Meclis Üyeleri Tekin Süzük, Nafiz Tekeli, İsmail Ölmez, Rahman Çalıkuşugil, Hasan Atıcı, Ahmet Büyükacar ve Ahmet Özelmacı da yer aldı.

.

.

.

.

.

instagram beğeni satın al

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir