Tüm dost ve hemşehrilerime hatırlatmamdır!

.

Değerli dostlar;

.

İçinde bulunduğumuz zaman diliminin hepimizi topyekün tehdit ettiği bir gerçek. Yeni Koronavirüs (COVID-19), yaşlı-genç, zengin-fakir ayrımı yapmaksızın hepimiz için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Şakasının da, gözardı edilip hafife alınmasının da faturası ÖLÜMCÜL OLMAKTADIR.

.

.


Devletimizin kategorik olarak ilk sıraya aldığı 65 yaşüstü ve kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasının yasaklanması uygulamasına hepimizin özenle dikkat etmesi gerektiği gibi bu olağanüstü zamanda onlar için yapabileceğimiz fedakarlıklarında gündeme alınma zamanıdır.

.

.

Devletimiz tarafından oluşturulan, “ Vefa Sosyal Destek Grubu “ ile 65 yaş veya kronik hastalığı olanların sağlık başta olmak üzere tüm temel zaruri ihtiyaçlarının Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay görevlileri aracılığıyla karşılanacağı vurgulanmaktadır. Ayrıca söz konusu vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını 112 acil çağrı merkezi üzerinden de bildirebilecekleri ifade edilmektedir.

.

.

Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan bu sürecin en az hasarla atlatılabilmesi için devletimiz tarafından uygulamaya konan destek çalışmalarına, Sivil Toplum Kuruluşları da küçümsenmeyecek derecede destek ve fedakarlıklarda bulunmaktadır. Bu kapsamda, bizlere de düşen kişisel sorumluluklarımızın olduğunu hatırlamaktır.

.

.

Müslüman aleminin hasretle beklediği rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’a sayılı günler kalmıştır. Bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, dayanışmanın ve hoşgörünün arttığı mübarek Ramazan ayı, yardımlaşmanın da en yüksek olduğu bir aydır. Yaşanan bu olumsuz gelişmeler göz önüne alınarak, bu sene Ramazan ayında yapmayı planladığımız yardımları bu yıl biraz erkene çekerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmamızın daha uygun olacağı kanaatindeyim. Tüm dostlarımızın bu çağrıyı dikkate almasını ve hayata geçirmesini umut ve temenni ediyorum.

.

.

Mustafa Corcor
AK Parti Tosya İlçe Başkanı

.

.

.

.

.

.

www.escortperl.com

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.