İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ağlı’da Halkla Buluşma Toplantısı Düzenlendi

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Muhtar ve Halk toplantısına katılmak ve bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Ağlı İlçemizi ziyaret etti.

.

İlçe ziyaretlerinde Vali Karadeniz’e Ağlı Kaymakam Vekili Ökkeş Safa Türkoğlu, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak,Kamu kurum ve kuruluş müdürleri eşlik etti.

.

-Aile Ziyareti
Vali Karadeniz ve beraberindeki heyet,İlçede ikamet eden aile ziyaretinde bulundu. Ailenin bir ihtiyaç ve sorunlarının olup olmadığını soran Valimiz Karadeniz ailenin çocukları ile sohbet ederek, hediyeler verdi. Ailenin ve çocukların genel sağlık durumları hakkında bilgiler alan Vali Karadeniz tarafından yetkililere talimatlarda bulunuldu.

.

-Şehit Ailesi Ziyareti

2016 yılında Hakkari Merkez İlçesinde Şehit düşen Uzman Jandarma 3 Kademeli Çavuş Mehmet İlker Şahin’in ailesini ziyaret eden Vali Karadeniz, “şehit ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Devlet olarak her zaman yanlarındayız. Tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun“ şeklinde konuştu.

.

-Esnaf Ziyareti

Vali Karadeniz ziyaretlerin devamında vatandaşlarla, esnaflarla selamlaşarak, çalışma alanları hakkında bilgiler aldı, başarı dileklerinde bulundu.

.

-Bereketli Köyü Müzesi Ziyareti

Son olarak İlçede Bereketli Köyü Müzesini ziyaret ederek müze hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Karadeniz emeği geçenlere teşekkür etti.

.

.Ağlı’ da Halkla Buluşma Toplantısı Yapıldı.

İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Vatandaşla buluşma kapsamında Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Ağlı İlçesinde Muhtarlar ve Halk Toplantısı gerçekleştirildi.

.

İlçede düzenlenen toplantıya ayrıca İlçe Kaymakam V. Ökkeş Safa Türkoğlu, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, İl ve İlçe kurum amirleri, İlçe ve köy mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

.

Öncelikli olarak daha önce vatandaşla buluşma kapsamında yapılan toplantıda dile getirilen taleplerin çözümüne yönelik ne gibi çalışmalar yapıldığı konusunda kurum amirlerince bilgi verildi.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında;‘’Daha önce burada yapılan toplantımızda o tarihte konuştuğumuz hususların birçoğu bizim daha sonraki özellikle köylere yönelik yaptığımız çalışmalarda hem Ağlı için hem de diğer ilçeler için faydalı oldu. Örneğin köy yollarıyla ilgili yapılan asfalt türünü değiştirdik. Tüm köylere ulaşalım, asfaltı ulaştıralım moduyla hareket edildiği için yapılan asfaltlar kalıcı olmaması ve onların tekrar bakıma, onarıma her yıl ihtiyacının olması, bütün toplam yapılan asfaltın bakım, onarımını yapımının maliyeti ise yeni asfalt yapımını engellediği için artık onun yerine az yapalım ama kalıcı yapalım şeklinde yeni bir yönteme geçtik. İl Özel İdaresi olarak ve KÖYDES Projelerini de aynı şekilde işte bu düşünceye bizi götüren fikirler ilçelerde yaptığımız bu toplantılar da ortaya çıktı. Onun için ben daha önceki toplantılarda da katkı sunan herkese muhtarlarımıza, vatandaşlarımıza ve daire müdürü arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ağlı bizim hem yüzölçümü olarak, hem de nüfus olarak küçük ölçekli ve güzel ilçelerimizden birisi burada köylerle ilgili problemler diğer ilçelerimize göre daha az, yani hiç yok demiyorum. Ama yapacak çok şey var. İşte bu gün bu toplantıda sizlerin talepleri 2020 ve sonrasındaki kamu kurum kuruluşlarının Ağlı ile ilgili yapacakları çalışmalarında bizlere rehberlik edecek.’’ İfadelerini kullandı.

.

Toplantıda vatandaşlar sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e diğer ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz belirtilen bazı konuların yerince incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimat vererek, “burada görüşülen konuları arkadaşlarımız not aldılar. Bunların içinde çalışma yapılabilecek olanları belirttiler. Yapılamayacak olanları da söylediler. Çalışma yapılabilecek olan hususları inceleyecekler ve bunlara çözüm yolları geliştirecekler 2020 yılıyla ilgili yatırım programları oluşturulurken de bu talepler hep notlarımız arasında liste başında yer alacak.” şeklinde konuştu.

.

.

.

.

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mesaj Gönder
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar
Tosya Gazetesi WhatsApp Haber İhbar Hattı